TÜRAP kapılarını Afrika’ya açtı

Birçok uluslararası organizasyonu başarıyla gerçekleştiren TÜRAP Afrika kıtasından gelen ziyaretçilerini ağırladı.

TÜRAP Genel Başkanı Sabuhi Attar, Burkina Faso Cumhurbaşkanlığı Danışma Konseyi Başkanı Dr.Inoussa Traore, Burkina Faso Cumhurbaşkanı Ekonomik İlişkiler Özel Danışmanı Sawadogo Drissa ve Burkina Faso Elçisi Kassum Kiendreveog özel bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Türkiye’deki ihracatçı firmaların Burkina Faso’daki ticaret artışı başta birçok konu ve proje paylaşıldı. TÜRAP Genel Başkanı Attar ‘’Orta Afrika ülkelerinin Türkiye ile ticaret yapmaya çok istekliler. Orta Afrikan’ın kapısı olarak Burkino Faso kullanıla bilir. Jeopolitik konum olarak kara yollarının kesiştiği noktada ve Türk yatırımcılara kapılarını sonuna kadar açmış durumdalar. Ayrıca ülke yetkilileri yaptığımız fuarlarda yer almak için hazır olduklarını söyleyerek bizi gururlandırdılar’ şeklinde konuştu.

Ayrıca TÜRAP ile Kuzey Afrika ülkelerinin en büyüklerinden olan Cezayir ile de önemli bir toplantı da yapıldı. Cezayir Ets Bekakra Expo Direktörü Mohammed Elhabib Bekakra TÜRAP’ın İzmir’deki merkez ofisine ziyarette bulundular.

Ev sahipliği yapan Attar: “Turabexpo’nun 5-6 Haziran tarihlerinde, İstanbul’da yapacağı 22.Türk-Arap İşbirliği Zirvesi hakkında bilgilendirme yaptık. Gelecek projelerde iş birliği yapmak adına mutabakat sağladık. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, iş birliklerimizin daimi olmasını temenni ederim. TÜRAP olarak Cezayir’de gerçekleştirmeyi planladığımız Alım Heyeti’ne istinaden iş birliği protokolü imzalandı. İş birliklerimizin hayırlara vesile olmasını dilerim.”dedi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Get started

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.